Novice

MLADE BISTRIŠKE KARATEISTKE ODLIČNE NA EP!

Mlade ilirskobistriške karateistke Natali in Anika Sedmak ter Rebeka Oblak, članice Karate kluba Oldersi iz Ilirske Bistrice, so se minuli mesec udeležile evropskega prvenstva v Romuniji. Dosegle so izjemne uspehe, ki so plod skoraj desetletnega treniranja. Na prvenstvu je sodelovalo 235 tekmovalcev iz 15 držav.  V tako hudi konkurenci je Natali Sedmak osvojila 3. mesto v kategoriji kata posamezno mlajše članice, Anika Sedmak je bila bronasta v kategoriji kata posamezno mladinke, kata ekipa Rebeka Oblak, Anika in Natali Sedmak pa je osvojila naslov evropskih podprvakinj med mlajšimi članicami.

Pred mikrofon smo povabili mlade športnice in Fidela Vergana. Najstarejši član Karate kluba Oldersi nam je razložil, kaj najmlajšim, pa tudi ostalim, ki se ukvarjajo z njim, prinaša karate.

Avtor:Zasebno: Anja Hofman